1.Uluslararası Çocuk Dansları Festivali

FESTİVAL HAKKINDA

Her yıl 100’ü aşkın ülkeden 1000’in üzerinde yabancı katılımıyla ortalama 5000’in üzerinde dans  severe ev sahipliği yapan, ana haberlere ve televizyon programlarına konu olan İstanbul Uluslararası Dans Festivali, 27-30 Temmuz 2018 tarihlerinde ilk kez Summer Edition’la dans severleri İstanbul’da buluşturacak.

 

İlkleri birlikte yaşayacağımız festival, içerisinde 1. Uluslararası Çocuk Dansları Festivali’ni de barındıracak. Çocukların Hip-Hop, K-Pop, Modern Dans ve Zumba vb. dans eğitimlerine katılırken ebeveynler, Türkiye’de çocuk konusundaki en ünlü blogger’ları ve dans eğitmenlerinin birlikte gerçekleştireceği sempozyumlarla dans ve çocuk hakkında bilgiler alacak. Bununla sınırlı kalmayan festivalde katılımcılar, Art of Kitchen sponsorluğunda İstanbul sokak lezzetlerini tadabilecek, Harvard Cafe garantisiyle rahatça içeceklerini yudumlayacak, çocukları ile birlikte Tarihi Emek Sineması’nda muhteşem çocuk gösterilerini izleyebilecekler.

 

Ulusal ve uluslararası yarışmalarda birincilikler almış bir çok yerli artistin de yer aldığı line up’ta en dikkat çeken isim, Bachata dansının tüm dünyada popüler olmasını sağlayan isimlerin en başında gelen Daniel Sanchez olurken, ekibi de, festivale workshopları ve muhteşem gösterileri ile renk katacak.

 

3 günde 2000’in üzerinde dansçıyı ağırlayacak olan festival, İstanbul’un en değerli tarihi binalarından Cercle d’Orient’ı dünya standartlarında restorasyon kalitesiyle eski ihtişamına kavuşturan, Emek Sineması’nı sürdürülebilir bir anlayışla gelecek kuşaklarla tanıştıran, kültür, sanat, eğlence, moda ve gastronominin hizmetine sunulmuş yeni nesil bir yaşam merkezi olan Grand Pera’da gerçekleşecek.

 

Tarihi binada workshopları, Emek Sineması’nda muhteşem gösterileri, panoramik teraslarında açık hava partileri ile yaza damga vuracak olan festivalin reklam ve tanıtımı, festival tarihine kadar  Beyoğlu bölgesinin en merkezi noktalarında bulunan 35  adet billboard da, tüm sosyal medya hesaplarımızda ve  tüm Türkiye’de faaliyet gösteren dans okullarında aktif olarak gerçekleştirilecektir.